lns
13 بهمن 1401 - 17:19

بنگاه‌های اقتصادی در استان‌ها با حمایت بنیاد شهید و امور ایثارگران ایجاد می‌شود

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: برنامه‌های اقتصادی در دولت داریم تا بنگاه‌های اقتصادی در استان ایجاد شود و نه این مجوزها و نه تسهیلات کاری درست می‌کند، بلکه کننده کار باید کارهای انجام دهد و اقتصاد را توسعه دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی نخبگان، تشکل‌ها، کارآفرینان و هیئت اندیشه‌ورز شاهد و ایثارگر خراسان جنوبی، اظهار داشت: در تمام استان‌ها جلسات با سرآمدان و نخبگان و نماینده تشکل‌ها برگزار می‌کنیم تا با فضای جامعه ایثارگری در استان آشنا شویم.

وی گفت: صدیق‌ترین و بهترین مشاوران ایثارگران عزیز برای تمام دستگاه‌های اجرایی بوده و این افراد دلدادگان انقلاب اسلامی هستند.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه مدیران استانی نشست‌های تخصصی با این اقشار داشته باشند، افزود: ایثارگران هزینه‌های زیادی برای نظام دادند.

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: مفهوم ایثارگری و شاهد مربوط به گذشته نیست، بلکه ایثارگری ادامه دارد و تنها عرصه آن تغییر کرده و جنگ در حوزه اقتصاد، علم و فناوری و فرهنگی ادامه دارد.

وی ادامه داد: ایثارگران روزی برای دفاع از کشور در میدان بودند و امروز هم باید حضور داشته باشند کسانی که استاد دانشگاه یا منبری یا کارآفرین و نخبه علمی هستند همگی باید در عرصه باشند و به کمک نظام بیایند.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: نباید کاری که نمی‌توانیم انجام دهیم را تصویب کرده و قول بدهیم خود ایثارگران خسته شدند از قول‌های بلاوجه که بیشتر از بین رفتن آبروی آنها می‌شود.

قاضی‌زاده هاشمی بیان کرد: امروز دولت برای اینکه بتواند به وظایف خود عمل کند و قدرت سیاسی خلق کند نیاز قدرت اقتصادی دارد قدرت اقتصادی یعنی قدرت 8 درصدی اقتصاد و این یعنی چند برابر سرمایه‌گذاری و اشتغال است. 

وی افزود: برنامه‌های اقتصادی در دولت داریم بنگاه‌های اقتصادی در استان ایجاد شود و نه این مجوزها و نه تسهیلات کاری درست می‌کند، بلکه کننده کار باید کارهای انجام دهد و اقتصاد را توسعه دهد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: برای توسعه اقتصادی در کشور نیاز به شرکت‌های دانش‌بنیان است و کارآفرینان جلوتر از بقیه راه بروند و شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد کنند و ما نیز زیرساخت‌ها را فراهم می‌کنیم و سعی به تسهیل‌گری داریم.

قاضی‌زاده هاشمی بیان کرد: در دورانی که بحران انگیزه داریم با تزریق امید و انگیزه کار پیش ببریم در دوران جنگ سازماندهی و امکانات قابل مقایسه با دشمن نبود، بلکه اراده‌های قوی کارها را جلو می‌برد و امروز اگر اراده محکم الهی باشد، مسیرهای سخت آسان می‌شود.

 وی عنوان کرد: ظرفیت‌های گسترده علمی در خراسان جنوبی است و ما در دوره جدید بنیاد شهید تلاش داریم پشتیبانی کنیم و امسال عنایت ویژه‌ای به حوزه ایثارگر شده، اما این مقدمه بحث است و اصل ماجرا شما ایثارگران هستید که نهضت را به دست بگیرید و ادامه دهید.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: انقلاب بیش از گذشته نیاز به کمک دارد و هر کسی می‌تواند خود رسانه و جهادگر تبیین باشد و با رفتارهای مجاهدانه و همراهی دستگاه‌های انقلابی کارها جلو ببریم.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: بزرگترین ظرفیت در کشور نیروی انسانی است و کشورهایی توانستند قدرت داشته باشند که به نیروهای انسانی خود توجه کردند بدون نیروی انسانی نمی‌توان در عرصه‌های مختلف تولید قدرت کرد.

منابع اختصاصی برای کارآفرینان ایثارگر خراسان جنوبی دیده شود

استاندار خراسان جنوبی در این نشست گفت: صحبت کردن از مشکلات ایثارگران و خانواده‌های شاهد مانند زیره به کرمان بردن است.

جواد قناعت  عنوان کرد: حمایت‌هایی از ابتدای انقلاب اسلامی شده، اما شان و جایگاه آنها دیده نشده هر چند عزیزان ایثارگر و شاهد همواره پای انقلاب بودند.

استاندار خراسان جنوبی افزود: برخی خواص که پرونده‌های درخشان در گذشته داشتند، اما در ادامه انقلاب سر خوردند و از مدار انقلاب جا ماندند، اما این عزیزان ایثارگر ماندند همراهی بزرگواران با خدمتی که به این‌ها می‌دهیم فاصله زیادی است.

قناعت تصریح کرد: هر چند محدودیت‌هایی داریم و بدهی‌های زیادی از گذشته مانده که چند 10 میلیارد تومان قسط‌های گذشته در این دولت تسویه می‌شود، اما باید فاصله ایثارگری با خدمات که می‌دهیم کم شود.

وی ادامه داد: همراهی بانک‌ها با ایثارگران متاسفانه کم است و در استان‌های کم برخوردار کمتر هم است.

استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: درخواست داریم یک منابع اختصاصی برای کارآفرینان ایثارگر و شاهد در نظر گرفته شود که اگر به هر دلیلی نتوانند از منابع و سرفصل‌ها صندوق‌های توسعه ملی استفاده کنند از منابع اختصاصی بنیاد شهید استفاده کنند.

قناعت اظهار کرد: در سفرهای بسیاری قول‌هایی به جامعه ایثارگر و شاهد داده شده، اما تخصیص‌های بودجه یا 10 درصد و برخی جاها 18 درصد بوده امیدواریم تخصیص استان های کم برخوردار ویژه تر دیده شود.

به گزارشتسنیم، برنامه‌های سفر دو روزه معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به استان با استقبال استاندار، نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران آغاز شد.

دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند، حضور در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، دیدار با جامعه هدف و نیز حضور در مراسم غبار روبی و عطرافشانی گلزار شهدا و یادواره شهدای انقلاب از جمله برنامه‌های قاضی زاده هاشمی در این سفر است.

براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور تا ساعتی دیگر در مراسمی با حضور نخبگان، سرآمدان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر، کارآفرینان، معتمدین معین و هیئت اندیشه‌ورز جامعه ایثارگری شرکت می‌کند.

انتهای پیام/256/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1015342